Kurier Allerhanda

Adres e-mail:


O Instytucie

„Instytut Allerhanda to nawiązanie do najlepszych polskich tradycji prawniczych. W zjednoczonej Europie powinniśmy czerpać jak najwięcej z naszego bogatego dorobku prawniczego. Właśnie dlatego, by lepiej i skuteczniej włączyć się do tworzenia wspólnej europejskiej przestrzeni prawnej. Jeżeli ten zamysł się powiedzie, to będzie to prawdziwy sukces Instytutu Allerhanda."

prof. Marek SafjanOferta stażu w departamencie Allerhand Advocacy

Instytut Allerhanda, niezależny ośrodek studiów prawnych uruchamia nowy departament Allerhand Advocacy dedykowany wzmocnieniu zaangażowania obywatelskiego prawników i ludzi mediów. Instytut zaprasza do współpracy pro bono . Ponadto w ramach Allerhand Advocacy Instytut oferuje możliwość odbycia stażu dla studentów prawa oraz adeptów nauk o mediach i komunikacji.

Więcej informacji na temat stażu znajdą Państwo poniżej.

Kogo szukamy ?

Organizujemy obecnie prace departamentu obywatelskiego Allerhand Advocacy, którego mottem jest „public interest law for an open society", gdzie poprzez interwencje, współpracę z mediami czy litygacje strategiczne podejmowane są działania mające uczynić przyczynek do urzeczywistniania zasady państwa prawa oraz tworzenia efektywnych ram prawno-instytucjonalnych w Polsce.

Dlaczego to ważne ?

Prawnicy mają szczególne kompetencje, ale i społeczną powinność, by przez swoją aktywność obywatelską brać na siebie jakąś cząstkę odpowiedzialności za domenę publiczną. Dla lepszego przygotowania prawników do funkcjonowania w środowisku mediów departament Allerhand Advocacy organizuje również nieodpłatne warsztaty medialne dla prawników, które pro bono prowadzi znakomity dziennikarz, red. Zbigniew Bartuś.

Wymagania:

• zainteresowania zagadnieniami społeczno-ekonomicznymi, polityki prawa, praworządności, państwa prawa, efektywności instytucji;

• znajomość języka obcego;

• odpowiedzialność i uczciwość;

• kreatywność i poczucie humoru;

• elegancja w komunikacji pisemnej i ustnej;

• umiejętność efektywnej pracy w zespole.

Oferujemy:

uczestnictwo w projektach, mających na celu poprawę jakości stanowienia i stosowania prawa w Polsce a także zwiększenie poszanowania praw i wolności obywatelskich.

Preferowany okres stażu: minimum 3 miesiące

CV prosimy przesyłać do dnia 31 marca 2012 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.