Kurier Allerhanda

Adres e-mail:


O Instytucie

"Stworzenie pozauniwersyteckiego instytutu badawczego może znakomicie połączyć środowisko naukowe zajmujące się prawem handlowym i aktywnych naukowo przedstawicieli praktyki prawniczej (...). Imię Profesora Maurycego Allerhanda (...) łączy tradycje polskiego prawa handlowego z jego obecnością w zmieniających się formach prawnych działalności gospodarczej na forum europejskim i światowym."

prof. Wojciech KatnerInstytut Allerhanda na XI Europejskiej Konferencji Corporate Governance

Instytut Allerhanda będzie obecny na organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych XI Europejskiej Konferencji Corporate Governance, która odbędzie się 15 listopada 2011 r. w Warszawie.

Panel III Konferencji, którego Gośćmi będą prof. Luca Enriques, prof. Christoph Van der Elst, prof. Beate Sjåfjell oraz dr. Wiesław Rozłucki, będzie prowadzony przez dr. Arkadiusza Radwana - Prezesa Instytutu Allerhanda.

European Corporate Governance Conference jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu większości krajów, które obejmują Prezydencję w Unii Europejskiej. Poprzednie edycje odbyły się w Sztokholmie, Madrycie i Brukseli. Wśród prelegentów zawsze znajdują się wysocy urzędnicy Komisji Europejskiej.

Konferencja Corporate Governance jest okazją do wymiany poglądów środowiska związanego z nadzorem korporacyjnym na poziomie międzynarodowym, dlatego zwyczajowo, oprócz części plenarnej, która w Warszawie zaplanowana jest na 15-ty listopada, w poprzedzający wieczór odbywa się przyjęcie pozwalające na mniej formalną wymianę poglądów. Warszawska edycja konferencji obejmie również Dzień Specjalny Konferencji, który odbędzie się w Sali Notowań GPW 16-go listopada.  

PROGRAM XI EUROPEJSKIEJ KONFERENCJI CORPORATE GOVERNANCE