Kurier Allerhanda

Adres e-mail:


O Instytucie

„Instytut Allerhanda to nawiązanie do najlepszych polskich tradycji prawniczych. W zjednoczonej Europie powinniśmy czerpać jak najwięcej z naszego bogatego dorobku prawniczego. Właśnie dlatego, by lepiej i skuteczniej włączyć się do tworzenia wspólnej europejskiej przestrzeni prawnej. Jeżeli ten zamysł się powiedzie, to będzie to prawdziwy sukces Instytutu Allerhanda."

prof. Marek Safjan

#tyteż Dyrektywa o ochronie sygnalistów

Zostało mniej niz 100 dni do wdrożenia przepisów dyrektywy o ochronie sygnalistów do polskiego porządku prawnego. Warto przypomnieć cel dyrektywy i przewidzieć zmiany, które ze sobą przyniesie. Zadaniem dyrektywy jest:

  • ustanowienie minimalnych standardów skutecznej ochrony prawnej dla sygnalistów, standardów wspólnych dla wszystkich krajów Unii;
  • poprawa przestrzegania prawa unijnego oraz polityk unijnych w określonych obszarach;
  • wsparcie pracodawców w budowaniu etycznej kultury organizacyjnej;
  • zachęcenie pracowników do raportowania nieprawidłowości.

Więcej szczegółów o oddziaływaniu dyrektywy:  www.tytez.pl

 

Powrót na stronę główną.

 

Webinarium DIALOG: Problemy związane z zapewnianiem konkurencyjności polskiego prawa podatkowego

Wydarzenie ONLINE, zapraszamy 19 lipca 2021 r., od godz. 18.00

Zapraszamy na kolejne seminarium Instytutu Allerhanda. Tym razem poświęcone aktualnym problemom związanym z zapewnianiem konkurencyjności polskiego prawa podatkowego. Autorki wykorzystają praktyczne przykłady - ulga B+R, CIT estoński, opodatkowania spółek komandytowych, MDR, WHT, limitowania kosztów usług. Gorąco zapraszamy, tym razem jeszcze w formie webinarium: 19 lipca o godzinie 18:00.

 

Powrót na stronę główną.